معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۸
جوکار: رونق بخش تولید با فعالیت بخش خصوصی است
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی مقام معظم رهبری گفت: در کشور رونق بخش تولید و به طور کل اقتصادی با حضور هرچه بیشتر و فعال تر بخش خصوصی است.

جوکار: رونق بخش تولید با فعالیت بخش خصوصی است-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما رئیس کمیسیون شوراها امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما گفت: باید موانع از سر راه تولیدکنندگان و صادرکنندگان برداشته شود و تولیدکنندگان بتواند با صادرات ، ارزحاصله را به کشور وارد نمایند نه این که صادرات و واردات در انحصار بخش مشخصی باشد.

جوکار افزود: خوشبختانه مجلس در بحث حمایت از شرکت های دانش بنیان اقدامات خوبی را انجام داده و قوانینی را به تصویب رسانده که کار بزرگی محسوب می شود و می توان شاهد رونق این بخش و صاردات آن باشیم.
 
وی با اشاره به مانع زدایی ها در حوزه قوانین افزود: در تلاش هستیم به بحث اصلاح قوانین وارد شویم هرچند دولت در 8 سال گذشته فرصت زیادی داشت تا با مجلس همکاری کند اما این اتفاق رخ نداد.

رئیس کمیسیون شوراها امور داخلی کشور در مجلس گفت: بخش نامه های دولتی بسیار دست و پا گیر است و در بحث تولید و یا صدور مجوزها بیشترین وقت سرمایه گذار در دستگاههای دولتی صرف می شود لذا باید به مانع زادیی در این مسیر توجه کرد.

وی با بیان اینکه درکشور پیرامون آمایش سرزمین مشکلات زیادی وجود دارد تاکید کرد: ماهنوز در مورد آمایش ملی و حتی استان ها طرح نداریم و تا وقتی طرح آمایش ملی نداشته باشیم سر درگمی در نقشه راه کشور مخصوصا در بخش تولید خواهیم داشت چون با نبود این طرح تکلیف سرمایه گذار مشخص نیست که در چه زمینه ای سرمایه گذاری کند و بیشترین نتیجه تولید را داشته باشد.

نماینده یزد گفت: در این بخش اقدامات اساسی درکشور نشده و ما امیدواریم با پیگیری هایی که در سال 99 شد درسال 1400  این امر تحقق پیدا کند.

وی تمرکز گرایی در حوزه وزارتخانه ها را یکی از بزرگترین موانع درکشورعنوان کرد و افزود: تمرکز اختیارات در مرکزیت کشور آسیب زیادی ایجاد کرده لذا باید اختیارات وزارتخانه را کاهش دهیم و آنها را به رده های پایین تر مثل استان ها و شهرستان ها واگذار کنیم تا تصمیم گیری درستی صورت گیرد.

جوکار با تاکید بر اینکه حوزه نظارت برای رفع موانع تولید کشورباید تقویت شود افزود: باید نظارت دقیق براجرای قانون صورت گیرد و هرچقدر این بخش تقویت شود می توانیم پی ببریم که قوانین ما آیا نیاز به اصلاح و بازنگری دارد یا خیر.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: مجلس باید نظارت را جدی بگیرد و امیدواریم  با فعالتر شدن این بخش نگاهمان این باشد که بهتر بتوانیم امورات کشور را پیگیری کنیم .