معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۹/۳
تقویت دیپلماسی قضایی برای دفاع از کشورمان ضروری است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه در حوزه سیاست بین الملل، دستگاه قضایی باید به جد وارد شود تاکید کرد: از آنجا که در صحنه بین‌الملل به ناحق ما را متهم کرده اند،ضرورت دارد تا ما دیپلماسی قضایی‌مان را تقویت کنیم.

 تقویت دیپلماسی قضایی برای دفاع از کشورمان ضروری است به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از میزان؛ عباس گلرو با اشاره به گقتمان جدید «دیپلماسی قضایی» که رئیس دستگاه قضا در دیدار اخیر با جمعی از سفرا و نمایندگان کشور‌های خارجی در تهران، مطرح کرد، گفت: یک بخش اعظم پیرو کار در حوزه‌های بین‌المللی مباحث حقوق بشری هست که سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و کمیته سوم سازمان ملل به آن تمرکز دارد.

وی با بیان اینکه سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای دین مبین اسلام است و یک سیستم منحصر به فردی است، ادامه داد: ما در حوزه قضا مدعی هستیم و پیشرفت‌های خوبی هم داشتیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما در صحنه بین‌الملل و مباحث حقوق بشری متهمیم به جفا و به ناحق ما را متهم کرده اند، ادامه داد: از این رو ضرورت دارد تا ما دیپلماسی قضایی‌مان را تقویت کنیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با فلسطین، اردن و بنین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم در قالب دیپلماسی قضایی ارتباط قضایی‌مان را با کشور‌های همسایه و اسلامی بیشتر کنیم همچنین باید در این فرآیند تبادل دانش و اطلاعات مد نظر قرار گیرد.

وی دیپلماسی قضایی را امری بسیار مهم دانست و بیان داشت: همچنین در حوزه سیاست بین الملل هم دستگاه قضایی باید به جد وارد شود و دست برتر را نشان دهد چراکه به هر حال مدعی هستیم که به ناحق ما را متهم می‌کنند لذا باید برویم و در گفتمان‌های بین المللی حرفمان را بزنیم.