۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ خرداد
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۲/۱۹ - 07:46

عباس زاده با اشاره به حضورغریب‌آبادی در نشست کمیسیون امنیت ملی؛

ستاد حقوق بشر مکلف به تدوین سند تضمین تحقق حقوق بشر شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: با توجه به پیشنهاد نمایندگان ستاد حقوق بشر مکلف به تدوین استراتژی‌های سند تضمین تحقق حقوق بشر و به همراه وزارت خارجه موظف به پیگیری حقوق تضعیف شده ملت ایران در نهادهای بین المللی شدند.


ستاد حقوق بشر مکلف به تدوین سند تضمین تحقق حقوق بشر شد-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ محمود عباس زاده مشکینی در توضیح نشست روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: کاظم غریب‌آبادی دبیر ستاد حقوق بشر به همراه نماینده وزارت امور خارجه در نشست امروز کمیسیون حضور پیدا کردند و گزارشی از عملکرد این حوزه به اعضای کمیسیون ارایه کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین بر اساس مدل SWOT تحلیلی از وضعیت کشور، تهدیدها و فرصت‌ها در زمینه حقوق بشر، سوء استفاده برخی کشورهای غربی با تمسک به حقوق بشر علیه مردم ایران و استفاده ابزاری از حقوق بشر برای فشار به ملت‌ها توسط مسئولان حاضر در جلسه ارایه و تبیین شد.

وی در ادامه با یادآوری پیشنهادات نمایندگان حاضر در جلسه، اظهار کرد: نمایندگان پیشنهاد دادند؛ بر اساس پژوهش‌ها و مطالعات دقیق و با توجه به نگاه دوگانه و ابزاری غربی‌ها به مسئله حقوق بشر، ستاد حقوق بشر بر روی تدوین استراتژی کامل و کارآمد در این زمینه سرمایه گذاری کند. استراتژی‌ها باید در راستای اجرای فصل سوم قانون اساسی تدوین شود تا مردم از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

عباس زاده همچنین بیان کرد: نمایندگان تاکید کردند مواردی که موجب شده تا حقوق مردم طبق اصول قانون اساسی تامین نشود از سوی ستاد حقوق بشر احصاء و پیگیری شود. ستاد حقوق بشر باید استراتژی مبتنی بر واقعیت‌های کشور را تدوین کند و پس از طی مسیر قانون یعنی تایید و تصویب در نهادهای بالادستی، به عنوان سند تضمین تحقق حقوق بشر پیگیری کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت خارجه نیز قرار شد به همراه ستاد حقوق بشر مواردی که حقوق ملت ایران توسط بلوک غرب، گروه‌های تروریستی، منافق و معاند یا به موجب تحریم‌های حقوق بشر مانند تحریم دارو که به حقوق مردم آسیب زده یا تضعیف کرده است را از موضع فعال در نهادهای بین المللی پیگیری کنند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?8ae45397109906

واژگان کلیدی