۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ خرداد
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۲/۲۱ - 10:27

قالیباف در پاسخ تذکر نماینده مشهد؛

امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه قانونی و شرعی به گردن همه ماست

رئیس مجلس در پاسخ تذکر نماینده مشهد با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه قانونی و یک وظیفه شرعی به گردن همه ماست گفت: باید دقت کنیم که وقتی امر به معروف و نهی از منکر را می گوییم به صورت کامل به ان توجه کنیم.


 امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه قانونی و شرعی به گردن همه ماست-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ حجت الاسلام نصرالله پژمان فر نماینده مشهد در جلسه امروز 21 اردیبهشت مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت:  امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین وظایف اسلامی است که در جامعه ما باید به ان پرداخته شود اما به دلیل عدم حمایت از عامران به معروف نه تنها علیرغم قانونی حمایتی که مجلس مصوب کرده در جامعه با امران برخورد ناشایست می شود.

وی افزود: دیروز در مشهد اتفاقی افتاده که متاسفانه یکی ازو وابستگان خانواده شهدا به کسی تذکری داده ه نه تنها حمایتی نشده اما در برخورد فیزیکی که ان امر انجام شده فضای متشنج در جامعه ایجاد شده است.

پژمانفر با بیان اینکه جریان سیاسی به اعتقادات مردم ما هجمه وارد می کنند گفت: در اماکن عمومی نسبت به این رفتارها مراقبت شود و مسئولان اجرایی نسبت به این موضوع برخورد مقتضی را داشته باشند.

قالیباف رئیس مجلس در پاسخ با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان  یک وظیفه قانونی و یک وظیفه شرعی به گردن همه ماست گفت: باید دقت کنیم که وقتی امر به معروف و نهی از منکر را می گوییم به صورت کامل به ان توجه کنیم.

وی با بیان اینکه باید هم به مظاهر منکرات و هم ریشه های منکراتی که وجود دارد توجه شود افزود: حتما هم گرانی ها یک منکر است. باید تلاش کنیم این اصل قانون اساسی توجه کنیم.

قالیباف ادامه داد کمیسیون های مربوطه در این حوزه ( فرهنگی- اقتصادی) به نوبه خود درمبارزه با فساد مالی و اخلاقی به این مسائل توجه کنند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?a9d8844e109961

واژگان کلیدی