۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ خرداد
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۲/۲۴ - 10:38

۴خرداد؛ انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس

عضو هئیت‌رئیسه مجلس از برگزاری انتخابات این هیئت‌ برای اجلاسیه سوم در روز چهارشنبه ۴ خرداد خبر داد.


۴خرداد؛ انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان در هفته جاری در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهند داشت، گفت: جلسات هفته جاری مجلس با دستور کار اعلامی برگزار خواهد شد و تاکنون برای برگزاری جلسه غیر علنی برنامه‌ریزی انجام نشده است.

وی درباره زمان انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس برای اجلاسیه سوم، ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی که در هیئت‌رئیسه داشته‌ایم روز چهارشنبه 4 خرداد این انتخابات برگزار خواهد شد.

نماینده محلات در مجلس تصریح کرد:  قرار است در انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس، یک رئیس، دو نواب، شش ‌دبیر و سه ناظر در روز چهارم خرداد در صحن پارلمان انتخاب شوند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه رأی‌گیری در صحن پارلمان به صورت گلدانی انجام می‌‌شود و گلدان‌ها از سوی منشی‌های صحن در بین نمایندگان توزیع می‌شود و نمایندگان اسامی کاندیداهای مورد نظر خود را بر روی برگه‌ها نوشته و در گلدان می‌اندازند، اظهار کرد: سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد که در سال جاری اینگونه نخواهد بود.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت‌رئیسه مجلس که متشکل از 12 نفر هستند، با رأی اکثریت نمایندگان برای یک سال آینده انتخاب می‌شوند. هفتم خرداد، سالروز تشکیل مجلس شورای اسلامی است که هر ساله اعضای هیئت‌رئیسه مجلس، کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها برای یک سال آینده در این روز تعیین می‌شوند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?2e4ef56e109984

واژگان کلیدی