۱۴۰۱ سه شنبه ۱۴ تير
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۳/۷ - 10:36

برخی موارد اختلافی در مذاکرات وین باقی مانده است

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه برخی از موارد اختلافی از جمله تضمین‌ها برای تکرار نشدن بدعهدی‌ها باقی مانده، گفت: اگر طرف‌های غربی حسن‌نیت و جدیت داشته باشند در کمتر از ۲۴ ساعت می‌توانیم به توافق دست پیدا کنیم.


 برخی موارد اختلافی در مذاکرات وین باقی مانده است به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخیراً آقای باقری رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان با حضور در کمیسیون گزارش مفصلی از روند مذاکرات به نمایندگان ارائه کرد، گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در چارچوب خطوط قرمز ترسیم شده و بر اساس منافع ملی در حال پیش برد مذاکرات است.

وی با بیان اینکه در مذاکرات توافقات شفاهی در بیشتر موارد اختلاقی صورت گرفته است، افزود: برخی از موارد اختلافی از جمله تضمین‌ها برای تکرار نشدن بدعهدی‌ها  و برخی موارد دیگر همچنان باقی مانده که باید تعیین تکلیف شود تا نگرانی‌های که در این حوزه ایران دارد برطرف شود.

نماینده مشکین‌شهر در مجلس با تاکید براینکه آمریکایی‌ها تلاش دارند ساختار تحریم‌ها علیه ملت ایران را نگه‌دارند، ادامه داد: این موضوع یکی از خطوط قرمز ایران است و از ابتدای مذاکرات نیز  به طرف‌های غربی اعلام کرده که باید ساختار تحریم‌ها حفظ نشود.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره زمان از سرگیری مذاکرات وین، اظهار کرد: اگر طرف‌های غربی حسن‌نیت و جدیت داشته باشند در کمتر از 24 ساعت می‌توانیم به توافقات برد -برد  دست پیدا کنیم.

عباس مشکینی زاده با بیان اینکه در حال حاضر توپ در زمین غربی‌ها است، عنوان کرد: آمریکایی‌ها برای رسیدن به توافق باید تصمیمات سیاسی مهمی اتخاذ کنند تا برجام باردیگر احیا شود.

وی با تاکید براینکه غربی‌ها با ژست بازی به‌هم زنی نمی‌توانند امتیازات بیشتری از ایران دریافت کنند، گفت: خوشبختانه ایران امروز در پای میزه مذاکره برگه‌های برنده زیادی دارد و از موضع قدرت به دنبال احقاق حقوق ملت خود است.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران همواره تلاش کرده اختلاف در پای میز مذاکره حل و فصل شود، ادامه داد: ما در مذاکرات به دنبال نتیجه خوب برای کشور بر اساس منافع ملی با توافق یا بی توافق هستیم این غربی‌ها هستند که باید دست از زیاده‌خواهی‌های خود بردارند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?07f36b75110174

واژگان کلیدی