۱۴۰۱ سه شنبه ۱۴ تير
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۴/۱ - 07:17

اعلام آمادگی سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش زندانیان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از اعلام آمادگی سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش زندانیان با هدف توانمندسازی آنها خبر داد.


اعلام آمادگی سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش زندانیان به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز که با حضور رئیس سازمان زندان‌ها و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار شد، موضوع توانمندسازی زندانیان از طریق آموزش حرفه‌‌های مختلف به آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود:‌ در این جلسه رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای اعلام آمادگی کرد که کار آموزش به زندانیان را انجام دهد و رئیس سازمان زندان‌ها نیز از این موضوع استقبال کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بودجه سال جاری 500 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال زندانیان در نظر گرفته شد که این اعتبار محقق شده است.

لطفی خاطرنشان کرد: رئیس سازمان زندان‌ها در جلسه امروز کمیسیون ضمن اشاره به تحقق این ردیف اعتباری آن را در بحث ایجاد اشتغال زندانیان بسیار مؤثر دانست.

وی افزود: کمیسیون اجتماعی همچنین به دنبال آن است تا از طریق کمیته امداد و سازمان بهزیستی خانواده‌های مورد نظر زندانیان را شناسایی کند و به آنها کمک‌های لازم را داشته باشد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?d8cd1e74120528

واژگان کلیدی