۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۵/۱۰ - 12:32

هوشمندسازی قوانین کشور کلید خورد/تنقیح قوانین تا شهریور سال ۱۴۰۲

عضو هیئت رئیسه مجلس از تصویب موضوع هوشمند‌سازی قوانین کشور و تعیین تکلیف تنقیح قوانین مجلس تا شهریورماه سال ۱۴۰۲ در جلسه هیئت رئیسه مجلس خبر داد.


به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی درباره نشست روز دوشنبه هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز مصوب شد تا موضوع تنقیح قوانین در مجلس تا شهریور سال ۱۴۰۲ تعیین تکلیف شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: برای عملی شدن این مصوبه مقرر شد سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمندسازی پردازش قوانین در مجلس راه‌اندازی شود. چرا که در کشور ۱۲ هزار قانون و ۱۰۰ هزار آیین‌نامه و مصوبه اجرایی وجود دارد که تمام آنها نیازمندمنقح‌سازی است.

نماینده مردم محلات در مجلس ادامه داد: بر اساس مصوبه امروز هیات رییسه، مقرر شد سامانه‌ الکترونیکی هوشمند برای ارائه آمار و اطلاعات به نمایندگان در مجلس راه‌اندازی شود تا نمایندگان اطلاعاتی که برای یک موضوع نیاز دارند از طریق این سامانه کسب کنند.

سلیمی خاطرنشان کرد: این سامانه و مرکز الکترونیکی ارتباطی با حوزه برنامه‌ها و سامانه‌های مرکز پژوهش‌های مجلس ندارد و مستقل از آن است.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?b07771d5131055

واژگان کلیدی