۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۵/۱۱ - 12:20

حجت الاسلام فلاحی در تذکر شفاهی؛

ساماندهی فضای مجازی مطالبه رهبری است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: انتظار می‌رود طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به کمیسیون مشترک بازگشته و فعالیت این کمیسیون از حالت تعلیق خارج شود.


 ساماندهی فضای مجازی مطالبه رهبری است-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد:‌ پنج ماه از بحث طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی می‌گذرد و کمیسیون مشترکی که از مجلس رأی گرفته بود تا تشکیل شود بدون آنکه رأی مجلس پس گرفته شود عملا معلق شده است و این نوعی خلاف قانون و بی‌توجهی به قانون است. انتظار می‌رود هیأت رئیسه قانون را رعایت کرده و اجازه دهد این طرح در کمیسیون مشترک بررسی شود.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ مقام معظم رهبری بارها بر ضرورت ساماندهی فضای مجازی تأکید داشتند. بر هیچ کس پوشیده نیست که امروز فضای مجازی محل قتل عام فرهنگ، اقتصاد و امنیت جامعه شده است و ساماندهی این فضا مطالبه همه و مقام معظم رهبری است. اخیرا جلسه‌ای تشکیل شده و برخی از اعضای کمیسیون مشترک در آن حضور داشتند. اگر قرار است مشورتی در این زمینه صورت گیرد همه اعضای کمیسیون مشترک باید مورد توجه قرار گیرند. انتظار می‌رود این طرح به کمیسیون مشترک بازگردد.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: خیلی از ضرورت‌ها در سطح کشور وجود دارد که متأسفانه مجلس نسبت به آن‌ها بی‌توجه است.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?1ce8eadb131086

واژگان کلیدی