۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۵/۱۲ - 09:59

مجلس تصویب کرد؛

مهلت سه ماهه صندوق بازنشستگی برای انتقال وجوه به صندوق جدید

نمایندگان در جلسه علنی امروز چهارشنبه 12 مرداد ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه ای اشخاص‌ با ماده 3 این طرح موافقت کردند.


مهلت 3 ماهه صندوق بازنشستگی برای انتقال وجوه به صندوق جدید-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ نمایندگان در جلسه علنی امروز چهارشنبه 12 مرداد ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه ای اشخاص‌ با ماده 3 این طرح موافقت کردند.

طبق مصوبه مجلس؛ حق بيمه يا کسور بازنشستگي که به هر يک از صندوق‌هاي بيمه بازنشستگي پرداخت شده است براساس تقاضاي کتبي بيمه شده موضوع اين قانون يا بازماندگان واجد شرايط وي پس از بروزرساني از صندوق قبلي به صندوق جديد منتقل مي شود. بيمه شده ذي‌نفع تقاضاي انتقال سابقه پرداخت حق بيمه يا کسور بازنشستگي را به صورت کتبي به صندوق جديد ارائه نموده و صندوق جديد نيز تا يک ماه انتقال وجوه حق بيمه يا کسور بازنشستگي را از صندوق بازنشستگي قبلي تقاضا مي‌نمايد. صندوق بازنشستگي قبلي مکلف است حداکثر ظرف سه ماه از تاريخ تقاضاي صندوق جديد، وجوه قابل انتقال را به آن صندوق منتقل کند.

‌تبصره- در صورتي که صندوق‌هاي مشمول اين ماده طبق مقررات، علاوه بر پرداخت حقوق بازنشستگي، از کار افتادگي اعم از کلي وجزئي و فوت، مشترکين خود را در برابر بيماري‌ها، کمک ازدواج، بارداري، حقوق ايام بيماري و غرامت نقص عضو بيمه نموده باشند، هنگام انتقال حق بيمه يا کسور بازنشستگي به صندوق مقصد، سهم درمان به علاوه يک درصد (۱%) بابت مزاياي ياد شده از جمع وجه قابل انتقال کسر مي‌شود.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?008c9d4d131105

واژگان کلیدی