۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
زمان انتشار : ۱۴۰۱/۵/۱۲ - 14:30

عضو کمیسیون انرژی مجلس شایعات درباره واردات بنزین را تکذیب کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شایعات درباره نیاز کشور به واردات بنزین از کشورهای همسایه را تکذیب کرد و گفت: به میزان کافی و حتی بیش از نیاز کشور گازوئیل تولید می شود.


عضو کمیسیون انرژی مجلس شایعات درباره واردات بنزین را تکذیب کرد به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ هادی بیگی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شایعات اخیر در مورد نیاز کشور به سوخت گفت: به میزان کافی و حتی بیش از نیاز کشور گازوئیل تولید می شود.

وی ادامه داد: میزان تولید و مصرف بنزین تقریبا لب به لب است؛ یعنی میزان تولید و مصرف تقریبا برابر است، که تا چند وقت دیگر میزان تولید بنزین هم افزایش پیدا می کند، چرا که تعمیراتی در مراکز تولید بنزین در حال انجام است که با تمام شدن آنها میزان تولید افزایش خواهد داشت به همین دلیل اصلا احتیاجی به واردات بنزین نیست.

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه واردات بنزین به طور کل تکذیب می شود، گفت: ایران در حال تلاش است تا مسیر باری منطقه شود که این امر یعنی باری را دریای خزر تحویل بگیرد و در دریای عمان تحویل دهد ممکن است مسائلی که در مورد واردات بنزین مطرح شده است برای این مساله باشد نه برای مصرف داخلی و مردم.

 در روزهای اخیر برخی رسانه‌های داخلی مدعی شده بودند به علت نابسامانی در حوزه تأمین بنزین، به واردات بنزین از کشورهای همسایه نیاز داریم.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?eb5044a8131111

واژگان کلیدی